Błażej Piotrowski

Błażej PiotrowskiDlaczego używamy WordPressa?

WordPress jest jednym z najlepiej zorganizowanych systemów do zarządzania treścią (CMS). Tym, co go wyróżnia i buduje jego stale rosnąca pozycję jest fakt, że jest on stale rozwijany przez specjalistów z całego świata. Poniżej kilka powodów, dla których WordPress skradł nasze serca.

1. Otwarte źródło

WordPress jest systemem zarządzania treścią, rozpowszechnionym na licencji GNU (General Public License). Nieustannie programiści z całego świata pracują nad jego rozwojem, co sprawia, że nowe aktualizacje i rozszerzenia nie są uzależnione od jednej, myślącej w podobny sposób, grupy specjalistów. O sukcesie tych działań świadczy m.in. fakt, że prawie 23% stron internetowych jest postawionych właśnie na WordPressie.

2. Pomocna społeczność

Dzięki temu, że z systemu codziennie korzystają miliony osób na całym świecie, istnieje swojego rodzaju grupa testerów, która nieustannie ma możliwość zgłaszania swoich pomysłów na rzecz zwiększenia użyteczności. WordPress ma bowiem jedną z największych społeczności internetowych, która na forum (w języku angielskim) dzieli się swoim doświadczeniem odnośnie obsługi systemu. Społeczność WordPressa jest jedną z najbardziej imponujących i spójnych grup. Jej codzienna aktywność w imię ulepszania systemu, a w tym także natychmiastowa reakcja na problemy innych użytkowników, jest na wagę złota np. w sytuacji niebezpieczeństwa zagrożenia wirusem.

3. Funkcjonalność

Na WordPressie mogą być postawione zarówno blogi, jak i strony firmowe czy sklepy. Wybór odpowiednich wtyczek wpływa na funkcjonalność i stylistykę systemu oraz pozwala na integrację strony z portalami społecznościowymi.

Panel administracyjny został zaprojektowany w bardzo intuicyjny sposób, który w zależności od potrzeb, można dowolnie modyfikować. Taka funkcjonalność znacznie ułatwia właścicielom stron samodzielne dodawanie wpisów po otrzymaniu skończonego projektu. Z racji tego, że pierwotnie WordPress był platformą blogową jest przystosowany do łatwej publikacji tekstów czy zmiany kontentu.

4. SEO

Strona postawiona na WordPressie zostanie szybko i wysoko zindeksowana przez największą wyszukiwarkę na świecie – Google. System został zaprojektowany tak, by spełniać wszystkie standardy sieciowe. Z racji tego, że WordPress początkowo był traktowany jako „plaforma blogowa”, doskonale sprawdza się w przypadku firm, które na swoich stronach publikują dużo treści, co także przekłada się na pozycje w wyszukiwarce. Dodatkowo system posiada cała gamę wtyczek, które pozwalają na jeszcze lepszą optymalizację strony. Oprócz tego można włączyć opcję komentarzy, co tworzy swoistą platformę komunikacji z czytelnikami strony. Treści te są doceniane przez wyszukiwarkę oraz pozytywnie wpływają na wizerunek.

Brak komentarzy


Dodaj komentarz